Манчестър Сити - Манчестър Юнайтед

Юнайтед взе дербито и сложи край на серията на Сити

Манчестър Юнайтед удари Манчестър Сити с 2:0 на „Етихад“ в градското дерби от 27-я кръг на Висшата лига. Така червените дяволи сложиха край на невероятната серия на Сити от 21 поредни победи. Тимът на Оле Гунар Солскяер пък вече 22 визити няма поражение. Юнайтед отново си върна второто място. Червените дяволи имат 54 точки, една повече от третия Лестър и 11 по-малко от лидера Манчестър Сити. Сити пък загуби за първи път от 21 ноември, когато падна с 0:2 от Тотнъм.

Срещата започна по мечтан начин за Юнайтед – дузпа още в самото начало. Антони Марсиал беше съборен от Габриел Жезус, а реферът Антъни Тейлър показа бялата точка. Зад топката застана Бруно Фернандеш, който преодоля Едерсон. Това беше негов втори гол срещу тим от Топ 6 след попадението при 1:6 от Тотнъм. Попадението падна в 101-ата секунда – най-ранният гол въобще, допуснат от Сити на „Етихад“ във Висшата лига.

Играчите на Солскяер ограничиха максимално съперника през първата част. Единствен Олександър Зинченко предизвика по-сериозно спасяване от страна на Дийн Хендерсън.

Подобно на първата част Юнайтед нанесе втори удар в началото на второто полувреме. Маркъс Рашфорд подаде на Шоу, а бранителят с премерен шут преодоля Едерсон за 2:0. Сити имаше точен удар в 51-ата минута, но след това нито едно чисто положение. Играта на домакините се промени, след като на терена влезе Фил Фоудън. И той, и Стърлинг имаха по един шанс, но не се възползваха.