ЛАСК - Манчестър Юнайтед

Юнайтед вкара пет гола на ЛАСК и обезсмисли реванша

Манчестър Юнайтед отнесе ЛАСК Линц с 5:0 като гост в осминафиналите на Лига Европа. Двубоят в Австрия се игра пред едва 500 зрители заради пандемията от коронавирус. Разгромната победа е най-голямата за английския тим в гостуване от евротурнирите от 55 години. На 12 май 1965 г. червените дяволи побеждават Страсбург със същия резултат в среща от четвъртфиналите на Купата на панаирните градове.

Новото попълнение на червените дяволи Одион Игало вкара за 0:1 в 28-ата минута. Така той се разписа в трети пореден мач, в който е титуляр. Игало отбеляза красив гол с левия крак, след асистенция на Бруно Фернандеш. Игало подаде на Даниел Джеймс за втория гол в 58-ата минута.

Три гола за Юнайтед в края

Хуан Мата показа класа с трети гол в 82-ата минута след прецизен пас на Фред. Мейсън Грийнууд покачи на 4:0 в продължението на мача. Андреас Перейра оформи крайното 5:0 малко по-късно с изстрел от близо 35 метра. Така Манчестър Юнайтед може да се счита за сигурен участник в четвътфиналите на Лига Европа.

В другите ранни мачове Базел шокира Айнтрахт и спечели с 3:0 във Франкфурт. Истанбул ББ пък надви с 1:0 Копенхаген.