Лестър - Манчестър Юнайтед

Манчестър Юнайтед измъкна три точки в Лестър

Манчестър Юнайтед победи Лестър Сити с 1:0 като гост в мач от 25-ия кръг на Висшата лига. Единственото попадение на „Кинг Пауър Стейдиъм“ реализира Маркъс Рашфорд още в деветата минута.

В своя мач номер 100 във Висшата лига английският национал се разписа с точен изстрел от наказателното поле. Той бе намерен отлично с дълъг пас от Пол Погба. След почивката лисиците натиснаха в търсене на изравнителен гол, но така и не успяваха да стигнат до чисти голови позиции. Сините се задоволяваха с изстрели от далечно разстояние, които не притесняваха Давид де Хеа.

14 удара към вратата на Манчестър Юнайтед

Домакините отправиха общо 14 удара в двубоя, като шест от тях бяха точни, но испанският страж ги отрази. Червените дяволи имаха множество шансове на контраатака, но не стигнаха до втори гол.

Юнайтед се изкачи до пето място в класирането с 48 точки, само две по-малко от четвъртия Челси. Лестър е 11-и в подреждането с 32 точки.