Вила - Юнайтед

Юнайтед продължи похода си към Топ 4 с рекорд

Манчестър Юнайтед победи Астън Вила с 3:0 като гост и продължи похода си към място в Топ 4. Червените дяволи са пети с 58 точки, само на една зад четвъртия Лестър. Третият Челси е с 60 точки. Това беше 17-и пореден мач без поражение за тима на Оле Гунар Солскяер. Освен това Манчестър Юнайтед стана първият отбор в историята на Висшата лига, който печели четири последователни мача с три или повече гола разлика.

Вила започна доста добре и имаше няколко отлични положения. Освен това удар на Махмуд Трезеге се отби от гредата. В 27-ата минута обаче Бруно Фернандеш вкара за 0:1. Той се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него. Тийнейджърът Мейсън Грийнууд се разписа за 0:2 в добавеното време на първата част. Това беше 16-и гол за него през сезона.

След почивката червените дяволи контролираха двубоя и Пол Погба покачи на 0:3 в 58-ата минута. Това беше първият му гол за сезона. Марсиал пък уцели напречната греда. Загубата оставя Вила предпоследен, на четири точки от спасението. До края остават четири кръга.