Евертън - Юнайтед

Юнайтед срещу Сити на полуфинал за Карабао Къп

Манчестър Юнайтед достигна полуфиналите на Купата на Лигата, след като надви Евертън с 2:0. Съперник на червените дяволи в тях ще е носителят на трофея Манчестър Сити. Така беше и през миналия сезон, когато Сити спечели първия двубой на „Олд Трафорд“ с 3:1 и отстъпи в реванша с 0:1. В другия полуфинал съперници ще бъдат Брентфорд и Тотнъм. Брентфорд е на първи голям полуфинал в историята си, докато шпорите, без трофей от 2008-а, елиминираха Стоук Сити след успех с 3:1. Полуфиналите тази година ще се изиграят в един мач в уикенда на 9-10 януари.

Кавани класира Юнайтед напред

Иначе Юнайтед стартира мнго силно на „Гидусън“. Още до 20-та минута Мейсън Грийнууд и Кавани пропуснаха добри възможности. Дийн Хендерсън пък се намеси, за да спаси шут на Гилфи Сигурдсон от пряк свободен удар.

След почивката играта беше по-равностойна и смените на Оле Гунар Солскяер донесеха желания резултат. Маркъс Рашфорд и Антони Марсиал е появиха на терена и това раздвижи атаката на гостите. Кавани откри в 88-та минута с отличен изстрел с левия крак. В добавеното време Марсиал завърши контраатака след асистенция на Рашфорд за 0:2.

Кавани можеше да бъде изгонен в средата на втората част, когато действа неправомерно без топка срещу Йери Мина, след като го хвана за гърлото и го свали на земята, но срещите за Купата на Лигата се играят без ВАР и му се размина. Иначе голът е четвърти за него през сезона и втори срещу Евертън.