Брайтън - Манчестър Юнайтед

Юнайтед спечели в Брайтън в 100-ата минута

Манчестър Юнайтед спечели по невероятно драматичен визитата си на Брайтън. Червените дяволи водеха с 2:1, когато Брайтън в 95-ата минута вкара за 2:2. В 100-ата минута обаче реферът Крис Кавана отсъди дузпа за игра с ръка на Мопай. Бруно Фернандеш я вкара за 2:3 с последния удар в двубоя. Това бяха и първи точки през сезона за тима на Оле Гунар Солскяер.

Шутът на португалеца мина голлинията в 99:45 минута. Това е най-късният гол, откакто Хуан Мата вкара за Челси срещу Норич през август 2011-а. Тогава Мата се разписа в 100:03.

Иначе домакините удариха две греди още в началото на срещата. Брайтън заслужено поведе в 40-ата минута от дузпа, вкарана от Мопай. Само три минути по-късно обаче Дънк си вкара автогол за 1:1. След паузата ВАР отмени правилно нова дузпа за Брайтън и гол на Маркъс Рашфорд. Юнайтед все пак поведе 10 минути след паузата чрез Рашфорд – 1:2.

Брайтън натисна и удари трета греда – чрез Соли Марш. После чайките бяха спрени за четвърти път в двубоя от гредата. В края домакините заслужено изравниха. Центриране стигна до Марш, който беше оставен непокрит в наказателното поле, и вкара лесно за 2:2. В 97-ата минута Марш изчисти на голлинията удар на Магуайър. После обаче се оказа, че топката е срещнала ръката на Мопай. Реферът провери чрез ВАР и отсъди дузпата, превърната в гол от Фернандеш.