Юнайтед пак спечели, Челси сбърка

Нюкасъл - Ман Юнайтед
Лукаку бележи първия гол за червените дяволи

Манчестър Юнайтед записа четвърта поредна победа след назначението на Оле Гунар Солскяер. Тимът победи Нюкасъл с 2:0 като гост. По същото време четвъртият Челси направи само 0:0 като домакин на Саутхемптън. Така разликата между сините и червените дяволи, които са шести в класирането, вече е само шест точки.

Манчестър Юнайтед се справи с Нюкасъл

Червените дяволи трябваше да чакат до 64-а минута, за да поведат. Голът бе дело на резервата Лукаку, който се разписа с първото си докосване. Лукаку бе на терена едва 38 секунди, преди да накаже грешката на Дубравка. Словашкият вратар изпусна топката след центриране на Рашфърд.

Десет минути преди края Рашфърд вкара за 0:2. Попадението дойде след контра и асистенция на Алексис Санчес. За Санчес това бе първи мач от месец насам.

Солскяер повтори Мат Бъзби

За тима от „Олд Трафорд“ това бе едва трета суха мрежа от началото на сезона. Оле Гунар Солскяер пък стана едва вторият мениджър на червените дяволи, започнал с четири поредни победи. Преди него това е правил само сър Мат Бъзби през 1946-а.

За Нюкасъл загубата бе осма като домакин от началото на сезона.

Саутхемптън сложи край на серията си от загуби срещу Челси

Челси - Саутхемптън
Азар минава покрай Мая Йошида

Челси имаше седем поредни победи над светците, но не успя да запише осма. Тимът на Ралф Хазенхютл се бори здраво в Лондон и измъкна 0:0. Това бе първа суха мрежа за южняците от 11 срещи.

Сините имаха над 70% владеена на топката, но трудно създаваха положения. Най-доброто се откри пред Еден Азар, но неговият удар бе спасен от дебютанта Ангъс Гън. Мората пък прати топката в мрежата, но попадението бе отменено заради засада. В края столичани искаха дузпа за нарушение на Шейн Лонг срещу Маркос Алонсо, но такава не бе отсъдена.

Освен това тимът на Маурицио Сари очаква и колко тежка е контузията на Вилиан. Бразилецът бе сменен през първото полувреме от Лофтъс-Чийк. С травми в Челси са още Жиру, Педро и Хъдсън-Одой.