Манчестър Юнайтед - Астън Вила
Снимка: twitter.com/manutd

Юнайтед се справи с Вила за ФА Къп

Манчестър Юнайтед измъкна победа с 1:0 над Астън Вила и се класира за четвъртия кръг на ФА Къп. Голът на „Олд Трафорд“ вкара Скот Мактоминей още в осмата минута. Наградата за тима на Ралф Рангник е сблъсък с Мидълзбро.

Астън Вила игра отлично през второто полувреме и създаде огромни проблеми на червените дяволи. Тимът на Стивън Джерард вкара два гола, но и двата бяха отменени. Освен това бирмингамци удариха и греда. Вила завърши с 57% владеене на топката и половече положения, но не успя да изравни.

Иначе Мактоминей засече центриране на Фред, за да се разпише отблизо. Това е второто му попадение през сезона. След това Оли Уоткинс удари напречната греда.

Пет минути след почивката Дани Ингс прати топката в мрежата на Де Хеа. след дълго разглеждане от ВАР обаче беше отсъдено нарушение в атака. После попадение на Уоткинс беше отменено заради засада. В този случай обаче тя беше очевидна. До края Вила имаше още няколко положения, но така и не успя да вкара гол на Юнайтед.