Джейдън Санчо, Манчестър Юнайтед
Снимка: twitter.com/manutd

Юнайтед се справи с Бърнли за едно полувреме

Манчестър Юнайтед победи Бърнли с 3:1 и се върна в Топ 6 на класирането във Висшата лига. И трите гола за червените дяволи паднаха до почивката. Това не им се беше случвало от 11 месеца насам.

Скот Мактоминей откри още в осмата минута. Това е най-бързият гол в елита за Юнайтед от повече от година насам. Джейдън Санчо стреля за 0:2 в 27-ата минута, като топката се отклони и от Мий. Автор на третия гол стана Кристиано Роналдо. Португалецът, който изпусна отлично положение при 0:0, вкара за 3:0 в 35-ата минута. Той вече има осем попадения във Висшата лига през сезона.

Само три минути по-късно Аарън Ленън върна един гол. Той наказа грешка на Ерик Бейли. Бърнли обаче нямаше сили да направи обрат след почивката. Така тимът загуби първия си мач от 27 дни насам и остава в тройката на дъното.

Юнайтед пък записа осми мач без поражение след раздялата с Оле-Гунар Солскяер. Тимът има 31 точки, колкото и петият Уест Хем. Четвъртият Арсенал има 35 точки.