Виляреал - Манчестър Юнайтед
Снимка: twitter.com/manutd

Юнайтед се класира напред и потърси Валверде

Манчестър Юнайтед победи с 2:0 Виляреал и си осигури място на осминафиналите в Шампионската лига. Това беше първи мач за тима след уволнението на Оле Гунар Солскяер.

Начело на червените дяволи беше временният треньор Майкъл Карик. Той пусна като титуляри някои играчи, които не получаваха много шансове при Солскяер – Дони ван де Беек, Джейдън Санчо и Антони Марсиал.

Виляреал започна по-силно и Гомес, Пино, Торес и Тригерос опитаха удари, но без да се стигне до гол. Най-добрият шанс за гостите преди почивката се откри пред Кристиано Роналдо, но той би право в Руи.

След почивката и двата тима трудно създаваха положения. Юнайтед обаче вкара гол в 78-ата минута. Фред отне топката на Капу, подаде на Роналдо, а той прехвърли вратаря. Капу опита да се реваншира, но не уцели вратата. В последната минута след още една добра атака на Санчо вкара за 0:2.

Юнайтед иска Ернесто Валверде за временен мениджър

След двубоя се разбра, че Ернесто Валверде е говорил с клуба да поеме мениджърския пост до края на сезона. 57-годишният Валверде е бивш треньор на Барселона, но беше уволнен през януари 2020-а. Той имаше още успешни периоди в Олимпиакос, Валенсия, Еспаньол и Атлетик Билбао. Плюс за него е и че говори английски.

Байерн победи Динамо Киев

В другия ранен мач Байерн победи с 2:1 Динамо Киев и взе пети пореден успех в групата. Роберт Левандовски се разписа със задна ножица за 0:1 в 14-ата минута. Той вкара в девети пореден мач в турнира. Това му се случва за втори път в кариерата. По веднъж с подобо постижение могат да се похвалят Кристиано Роналдо и Рууд ван Нистелрой.

В 42-ата минута Кингсли Коман отбеляза втория гол. Денис Хармаш беше точен за Динамо през второто полувреме. Това е първо попадение за Динамо в този сезон на Шампионската лига.

Байерн беше без Кимих, Гнабри, Мусиала, Чупо-Мотинг и Кюзанс. Всички те са под карантина заради контакт със заразен с коронавирус и защото не се ваксинирани. Според „Билд“ баварците не им плащат заплати за периода, в който са под карантина.