Манчестър Юнайтед - Астън Вила

Юнайтед се изравни на върха с Ливърпул

Манчестър Юнайтед спечели трудно с 2:1 срещу Астън Вила и се изравни по точки с лидера Ливърпул. И двата тима имат по 33 точки, но тимът на Юрген Клоп има 8 гола по-добра голова разлика.

Успехът за тима на Оле Гунар Солскяер беше осми за тима в десет срещи. Освен това Юнайтед удължи великолепната си серия срещу Вила. Червените дяволи имат 32 победи и само една загуба в последните 44 мача с бирмингамци във Висшата лига.

Антони Марсиал откри на „Олд Трафорд“ в 40-ата минута след удар с глава. Вила обаче заслужено изравни в 58-ата минута. Тогава се разписа Бертран Траоре. Паритетът обаче се задържа само три минути. В 61-ата Бруно Фернандес вкара от дузпа за 2:1. Наказателният удар беше отсъден за нарушение на Луис срещу Погба. Това е 11-и гол във Висшата лига за португалеца и пети от бялата точка.