Манчестър Юнайтед - Рома

Юнайтед разцепи Рома, Виляреал би Арсенал

Манчестър Юнайтед е с единия крак на финала на Лига Европа след разгромна победа над Рома. Червените дяволи отнесоха вълците с 6:2, макар че губеха с 1:2 на почивката. По същото време Виляреал победи Арсенал с 2:1 в другия полуфинал.

Юнайтед започна добре и Бруно Фернандеш откри още в 9-ата минута. После обаче Рома направи обрат – Пелегрини и Джеко вкараха за 1:2. Вълците обаче платиха висока цена и направиха три принудителни смени още до почивката. И всичко за тях се разпадна след паузата.

Червените дяволи се развихриха след почивката и реализиха пет безответни гола. Кавани вкара за 2:2 веднага след почивката, пак той направи 3:2 в 64-ата минута. Той вече има 10 гола в 13 мача срещу Рома. Бруно Фернандеш вкара от дузпа за 4:2, после Погба реализира за 5:2. Четири минути преди края Грийнууд оформи крайното 6:2. Кавани и Бруно Фернандес добавиха и по две асистенции.

Арсенал се измъка във Виляреал

Артилеристите запазиха надежда за класиране на финала, макар че до 73-ата минута нямаха такава. Виляреал поведе с 2:0 още след половин час след голове на Муньос и Раул Албиол. В 57-ата минута Арсенал остана и с човек по-малко – Себайос беше изгонен. Жълтата подводница имаше два отлични шанса да поведе с 3:0, но Лено ги спаси. После Николас Пепе вкара от дузпа за 2:1. До края и домакините останаха с човек по-малко след червения картон на Етиен Капуе.