Юнайтед - Лайпциг
Снимка; ЕРА/БГНЕС

Юнайтед разцепи лидера в Бундеслигата с 5:0

Манчестър Юнайтед разгроми лидера в Бундеслигата Лайпциг с 5:0. Това е втори успех за червените дяволи в групата след 2:1 над ПСЖ преди седмица.

Герой за Юнайтед стана Маркъс Рашфорд. Той влезе като резерва при 1:0 и вкара хеттрик. Освен това нападателят изработо и дузпа, също довела до гол.

Резултатът беше открит от Грийууд в 21-ата минута след хубав пас на Погба. Грийнууд беше в минимална засада, но ВАР я подмина. Грийнууд стана вторият най-млад играч на тима с гол в Шампионската лига. Пред него е само Уейн Рууни.

Лайпциг така и не създаде проблеми на Юнайтед, а влизането на Рашфорд тотално обърка гостите. Той влезе в 63-ата и се разписа в 74-а, 78-а и 92-ата минута. Между попаденията му Марсиал вкара в 87-ата минута от дузпа. А освен това попадение на Кавани беше отменено заради засада.

Борусия Дортмунд излъга Зенит с 2:0

Борусия Дортмунд взе първи успех в групите тази година след 2:0 над Зенит. Жълто-черните играха доста слабо и трябваше да чакат до 78-ата минута за първия си гол. Той дойде след дузпа, вкарана от Джейдън Санчо. В добавеното време Белингам изведе Холанд и той се разписа за 2:0. Зенит завърши без точен удар във вратата на Борусия и продължава без точка.

В другия мач в група F Брюж и Лацио завършиха 1:1. Така двата тима събраха по 4 точки. Лацио откри чрез Кореа в 14-ата минута. Ванакен изравни от дузпа в края на първата част.