Манчестър Юнайтед
Снимка: twitter.com/ManUtd

Юнайтед разби Ливърпул в дебюта на Тен Хаг

Новият мениджър на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг започна с убедително 4:0 над Ливърпул. Контролата беше играна на стадион „Раджамангала“ в Банкок.

Тен Хаг започна със схема 5-2-3-1, в която стартираха: Давид де Хеа, Люк Шоу, Виктор Линдельоф, Рафаел Варан, Диого Далот, Скот Мактомини, Фред, Джейдън Санчо, Бруно Фернандеш, Маркъс Рашфорд и Антони Марсиал. Очаква се по-голяма част от играчите да са титуляри през новия сезон.

Юрген Клоп остави на резервната скамейка повечето си звезди. Мърсисайдци започнаха с Алисон, Люк Чамбърс, Джо Гомес, Натаниел Филипс, Исак Мабайа, Фабио Карвальо, Джордън Хендерсън, Тайлър Мортон, Луиш Диаш, Роберто Фирмино и Харви Елиът.

Първият гол падна още в 12-ата минута. Мабайа изчисти лошо и Джейдън Санчо вкара за 1:0. В 30-ата минута Юнайтед поведе с 2:0. Голът падна с късмет, след като удар на Марсиал беше блокиран, топката стигна до Фред, който прехвърли Алисон.

След този гол Клоп пусна нови 10 футболисти, като не смени само Алисон. Това обаче не помогна на Ливърпул и в 33-ата минута Марсиал се разписа за 3:0.

На полувремето Ерик тен Хаг смени всичките си полеви играчи и пусна 10 нови. През 60-а минута пък дойде време и за третата 11-ка на Юрген Клоп. Своя дебют направи новипривлеченият Дарвин Нуньес. Четвърт час преди края Юнайтед вкара за 4:0 чрез Пелистри.