ПСЖ - Юнайтед

Юнайтед изхвърли ПСЖ с дузпа в 94-ата минута

Манчестър Юнайтед направи поредния си немислим мач, като победи с 3:1 ПСЖ. Така червените дяволи стигнаха четвъртфиналите в Шампионската лига. При това въпреки че бяха паднаха с 0:2 в първия двубой на „Олд Трафорд“.

Тимът на Оле Гунар Солскяер си осигури място в историята. Той стана първият в историята на КЕШ и Шампионската лига, преодолял дефицит от 0:2. При това след общо 107 неуспешни предишни опита.

Перфектно начало на Юнайтед

Гостите започнаха перфектно – Лукаку вкара във втората минута за 0:1. После обаче Мбпае изведе Бернат и той вкара за 1:1. Това се случи в 12-а минута. След това ПСЖ изпусна няколко великолепни положения. Ерик Байли имаше ужасен мач и бе сменен от Диодо Дало. След половин час игра червените дяволи обаче отново поведоха. Рашфорд стреля от далечна дистанция, Буфон изпусна топката и Лукако вкара за 1:2. Това бе неговият 15-и гол за сезона.

Късната драма в Париж

Мачтъ вървеше към логично класиране на ПСЖ напред, защото английският тим не можеше да затрудни френския шампион. Дори напротив – Бернат удари греда, Мбапе пропусна, също както Ди Мария и Дани Алвес. Гостите имаха едва 30% владеене на топката, но в самия край Дало стреля, а топката се отби в Кимбапе. Реферът Дамир Скомина отсъди ъглов удар, но после реши да използва ВАР системата. И нареди наказателен удар. Той бе изпълнен и реализиран от Рашфорд. При това той никога досега не бе изпълнявал дузпа за Юнайтед.

Гостите трябваше да издържат до 100-ата минута, но го направиха. 20 години, след като Солскяер вкара знаменитият втори гол във финала срещу Байерн. При това норвежеца сега го направи без 9 контузени играчи и наказаният Погба. Червените дяволи вече имат 9 поредни победи като гост. И изглежда просто въпрос на време Солскяер да получи работата за постоянно.