Норич - Манчестър Юнайтед
Снимка ЕРА/БГНЕС

Юнайтед изстрада полуфинала за ФА Къп

Манчестър Юнайтед е първият полуфиналист в турнира за Купата на Футболната асоциация. Червените дяволи отстраниха Норич с 2:1 след продължения в първия четвъртфинал. Така те стигнаха за 30 път полуфинал за ФА Къп.

След нулево първо полувреме на „Кероу Роуд“, Юнайтед излез напред след попадение на Одион Игало. Той вкара след разбъркване в наказателното поле. Постепенно тимът на Даниел Фарке заигра по-добре и това доведе до изравнителен гол. Той беше дело на Тод Кантуел четвърт час преди края. Кантуел сложи край на серия от 448 минути, в която червените дяволи не бяха допускали гол в турнира.

В заключителните минути на редовното време Тим Клозе си изкара директен червен картон. Това беше първо изгонване за него от 2013 г, насам. Червеният картон логично наклони везните в полза на тима на Оле Гунар Солскяер. Вторият гол за червените дяволи обаче падна чак в 118-ата минута. Тогава Хари Магуайър се възползва от ново неразбирателство в защитата на Норич и прониза Тим Крул.

Солскяер стана и първият мениджър в английския футбол, направил шест смени.

Днес предстоят останалите три четвъртфинала. Те са Шефилд Юнайтед – Арсенал, Лестър – Челси и Нюкасъл – Манчестър Сити.