Манчестър Юнайтед, Роналдо
Снимка: twitter.com/manutd

Юнайтед направи паметен обрат над Аталанта

Манчестър Юнайтед направи паметен обрат над Аталанта в Шампионската лига. Червените дяволи спечелиха 3:2, макар че на почивката изоставаха с 0:2.

И двата гола за бергамаските паднаха в ървия половин час, когато Юнайтед игра ужасно слабо. Марио Пашалич откри в 15-ата минута, а в 29-ата се разписа Мерих Демирал. Освен двата гола Аталанта пропусна още няколко чисти положения. Английските фенове пък освиркаха любимците си след края на първото полувреме.

Тимът на Оле Гунар Солскяер си върна надеждата в 53-ата минута. Тогава Маркъс Рашфорд се разписа след пас на Бруно Фернандеш. Фернандеш беше в основата и на втория гол – той центрира, а Хари Магуайър изравни. Този падна в 75-ата минута. Победният гол отбеляза Кристиано Роналдо в 81-ата минута. Попадението е номер 137 за него в Шампионската лига. Преди три седмици той вкара по подобен начин и победния гол срещу Виляреал.

В другия мач в групата Виляреал победи Йънг Бойс с 3:1. Така Юнайтед излезе първи в класирането с 6 точки. Аталанта и Виляреал имат по 4 точки, Йънг Бойс – 3.