Валенсия - Юнайтед

Юнайтед загуби и не се възползва от издънката на Юве

Манчестър Юнайтед игра слабо и падна във Валенсия с 1:2. Поражението не позволи на червените дяволи да се възползват от издънката на Ювентус, който също загуби. Бианконерите паднаха с 1:2 от Йънг Бойс. Така Юве спечели групата си, а англичаните останаха втори, което им гарантира и по-тежък жребий в понеделник. Валенсия завърши на трето място и ще играе в Лига Европа, а Йънг Бойс е четвърти.

Юнайтед падна от експериментален тим на Валенсия

Испанският тим, притиснат от проблеми в първенството, където е на 15-о място, пусна доста експериментален състав. Той обаче игра осезаемо по-добре от селекцията на Жозе Моуриньо. Домакините откриха в 17-а минута, когато Карлос Солер се възползва от грешка на Фил Джоунс. Погба изпусна златна възможност да изравни след корнер. Фелайни му свали топката, но французинът не реализира от 3 метра.

Джоунс имаше сериозна заслуга и за втория гол в полза на Валенсия. Той падна в началото на второто полувреме. Той опита да пресече подаване с шпагат извън наказателното поле, но вместо това прати топката над излезия напред Серхио Ромеро и си вкара красив автогол.

Моуриньо реагира и пусна в игра Рашфорд, Йънг и Лингард. И те комбинираха за гола в полза на гостите. Той обаче падна твърде късно – в 87-а минута.

Йънг Бойс - Юве
Вьолфи спира Кристиано Роналдо
Юве изненадващо загуби от Йънг Бойс

В другия мач в групата Ювентус загуби в Швейцария с 1:2. Бианконерите, за разлика от много други отбори, не използваха чак толкова много резерви. Киелини, Дибала и Матюиди останаха на пейката. Титуляри обаче бяха Кристиано Роналдо, Манджукич, Бонучи…

Юве владееше повече топката и имаше повече положения, но ги пропусна. Йънг Бойс пък имаше три точки удара, но вкара два гола. Гийом Оаро откри от дузпа в 30-а минута, а в 68-ата покачи на 2:0. Резервата Дибала върна един гол за Ювентус 10 минути преди края, но швейцарците издържаха до края.