ПСЖ - Юнайтед

Юнайтед отново измъкна победа над ПСЖ

Манчестър Юнайтед спечели гостуването си на ПСЖ с 2:1 в група Н на Шампионската лига. Успехът беше втори пореден на „Парк де Пренс“ за червените дяволи. Преди две години те отстраниха ПСЖ в елиминациите на турнира с успех в Париж с 3:1.

Гостите първи стигнаха до опасност, след което парижани натиснаха. Първо шут на Ди Мария беше отразен от Де Хеа, след това Урзава стреля в испанския страж. Юнайтед обаче получи право да изпълни дузпа, след като Марсиал беше фаулиран от Диало. Зад топката застана щатният изпълнител Бруно Фернандеш, но Кейлор Навас спаси. Дузпата обаче бе пребита заради излизането на костариканския вратар пред голлинията. Фернандеш не сбърка от втория път и даде аванс на гостите. До почивката френският шампион имаше претенции за дузпа срещу Мбапе, но реферът подмина ситуацията. После Фернандеш стреля коварно, но Навас изби.

След почивката ПСЖ се активизира и страхотен изстрел на Мбапе беше спасен по блестящ начин от Де Хеа. Парижани все пак стигнаха до изравнителен гол след корнер на Неймар, при който Марсиал отклони топката в мрежата си.

Юнайтед успя да удържат на устрема на съперника за пълен обрат и на свой ред получи няколко добри възможности. Навас отрази шут на Рашфорд, после той извади още един удар на английския национал. Гостите обаче стигнаха до трите точки в края след нов шут на Рашфорд. Преди 18 месеца отново той вкара в добавеното време, за да донесе триумфа с 3:1.

В другия мач от групата РБ Лайпциг очаквано победи Истанбул ББ с 2:0. И двете попадения за полуфиналистите от миналото издание бяха вкарани от Анхелиньо.