Брайтън - Манчестър Юнайтед

Юнайтед отнесе Брайтън и е на три точки от третия

Манчестър Юнайтед се справи с лекота с Брайтън и спечели визитата си с 3:0. Така червените дяволи се доближиха на две точки от четвъртия Челси и на три от третия Лестър. Тимът на Оле Гунар Солскяер доминираше тотално и записа 15-и мач без загуба. Освен това в 8 от последните 13 срещи във Висшата лига тимът не допусна гол.

Тийнейджърът Мейсън Грийнууд откри резултата в 16-ата минута. Той финтира Люис Дънк и после с точен удар прати топката в мрежата. Това беше 13-ия му гол през сезона. В 29-ата минута Юнайтед вече водеше с 2:0. Бруно Фернандеш вкара след рикошет. В третия гол на португалеца обаче имаше много повече класа. Грийнууд центрира след отлична контра, а Фернандеш направи 0:3 от воле. Той има вече пет гола и четири асистенции, откакто дойде през януари. Португалецът можеше да вкара и хеттрик, но уцели гредата.

Брайтън игра по-добре след почивката и имаше шансове да се върне в двубоя. Де Хеа обаче спаси всичко, което можеше. Брайтън остава 15-и, на шест точки над опасната зона.