Тотнъм - Манчестър Юнайтед

Юнайтед показа характер и обърна Тотнъм

Манчестър Юнайтед спечели ценна победа по пътя към участие в Шампионската лига през следващия сезон. Червените дяволи се наложиха над Тотнъм с 3:1 като гост в мач от 31-я кръг.

Шпорите започнаха по-активно двубоя, но постепенно играта се изравни. Един от ключовите моменти дойде в 33-та минута, когато Единсон Кавани откри резултата след подаване на Пол Погба, но след консултация с ВАР реферът Крис Кавана отмени попадението за много спорно нарушение на Скот Мактоминей срещу Хюн Мин Сон. Тимът на Жозе Моуриньо се възползва от разочарованието на гостите и поведе в 40-та минута. Голът падна след бърза контраатака, завършена от Сон.

След почивката Юнайтед наложи доминация и това даде резултат в 57-та минута. Тогава Фред изравни от добавка, след като Лорис отрази опасен удар на Кавани. Гостите продължиха да натискат и в 79-та минута Кавани вкара втори гол за Юнайтед със страхотен удар с глава. Той засече центриране на Грийнууд. Кавани стана петият играч в историята, вкарал голове на отбори, водени от Жозе Моуриньо, в две различни държави.

В шестата минута на добавеното време самият Грийнууд оформи крайното 3:1 след силен шут с десния крак.

Манчестър Юнайтед записа трета поредна победа и се доближи на 11 точки от лидера Манчестър Сити. Сити има и мач повече. Червените дяволи имат преднина от седем точки пред третия Лестър. Те са в серия и от 23 поредни визити без поражение. Тотнъм заема седма позиция с 49 точки и е на шест точки от Топ 4.