Кавани, Саутхемптън - Юнайтед

Юнайтед обърна Саутхемптън от 0:2 до 3:2

Манчестър Юнайтед спечели ценен успех във визитата си на Саутхемптън с 3:2 в 10-ия кръг на Висшата лига. Светците водеха с 2:0, но не успяха да удържат аванса си. Тимът на Солскяер пък записа рекордна осма поредна победа като гост.

Въпреки по-доброто начало червените дяволи допуснаха гол след грешка при ъглов удар. Тя позволи на Беднарек, пласирал се на близката греда, да отбележи след центрирането на Уорд-Праус. После английски национал покачи на 2:0 от пряк свободен удар. При него Де Хеа получи травма и беше заменен на почивката от Дийн Хендерсън.

Освен Хендерсън на терена се появи и уругвайският нападател Единсон Кавани. Това се оказа ключово за успеха на Юнайтед. Кавани асистира на Бруно Фернандеш в началото на втората част за 1:2. После донесе победата на гостите с две попадения с глава. Той се разписа първо след изстрел на Фернандеш, а после и след това центриране на Рашфорд. Победното му попадение беше във втората минута на добавеното време.

Освен това Кавани стана едва вторият играч на клуба с гол и асистенция, след като влиза като резерва. Преди него това е правил само Рууд ван Нистелрой – срещу Чарлтън през септември 2002-а.

Юнайтед вече е седми с 16 точки. Саутхемптън остава пети с една повече.