Манчестър Юнайтед
Снимка: twitter.com/manutd

Юнайтед обърна Омония, хаотични сцени в Малмьо

Манчестър Юнайтед обърна с 3:2 Омония Никозия в мач от третия кръг на Лига Европа. Това е втора поредна победа за червените дяволи в турнира. Иначе стартът беше със загуба от Реал Сосиедад.

Карим Ансарифард даде аванс за домакините в 34-ата минута. През второто полувреме Манчестър Юнайтед започна да играе по-добре и обърна резултата. Резервата Маркъс Рашфорд отбеляза два гола, а Антони Марсиал добави един. Николас Панайотиу върна едно попадение, с което оформи крайното 2:3. И то от едва четвъртия точен удар за Омония.

Рашфърд освен това асистира за гола на Марсиал. Асистенцията записа и Кристиано Роналдо. Португалецът започна като титуляр и пропусна няколко възможности да вкара своя гол номер 700 на клубно ниво.

Фенове прекъснаха Малмьо – Унион

Двубоят между Малмьо и Унион от Група D на Лига Европа беше прекъснат в 57-ата минута заради феновете на двата тима. От сектора със зрители от Германия изстреляха няколко сигнални ракети към терена. Турският съдия Халил Мелер разреши мачът да продължи, но веднага след това от трибуната с гостуващите привърженици полетяха още сигнални ракети. Срещата беше спряна, а фен на Малмьо също изстреля ракета към терена. На стадиона нахлуха фенове, а после там навлезе и жандармерия.

Мачът все пак беше подновен след 30 минути пауза. Унион го спечели с 1:0 след гол на Бекер, макар че игра цялото второ полувреме с човек по-малко – Шефер получи червен картон в 44-ата минута.