Манчестър Юнайтед - Нюкасъл

Манчестър Юнайтед обърна Нюкасъл от 0:2

Манчестър Юнайтед сътвори впечатляващ обрат срещу Нюкасъл на „Олд Трафорд“ в осмия кръг от Премиършип. Свраките водеха с 2:0 още до десетата минута, но домакините стигнаха до 3:2 с три гола в края.

Бразилецът Кенеди даде преднина на гостите в 7-ата минута. 180 секунди по-късно Йошинори Муто удвои преимуществото на тима на Рафаел Бенитес. Малко по-късно Рашфърд изпусна добра възможност да намали пасива на тима. После пък Де Хеа извади страховит шут на Муто, който бе близо до това да направи 0:3.

Муту се разписа в първия си мач като титуляр
Надеждата на Юнайтед – Хуан Мата

Влезлият като резерва Хуан Мата върна един гол в 70-ата минута от пряк свободен удар и това окрили червените дяволи. Пет минути по-късно те стигнаха до изравняване чрез Антони Марсиал. Той се възползва от отлично подаване на Погба.

В последната минута на мача друга резерва – Алексис Санчес – бе точен за 3:2. Той засече с глава центриране на Йънг. Неговият гол сложи край на серия от четири мача на Манчестър Юнайтед без победа във всички турнири.

Класика: Моуриньо срещу Бенитес

С трите точки тимът на Жозе Моуриньо се изкачи на осмо място в подреждането с 13 точки. Нюкасъл е предпоследен с два точки.