Юнайтед обърна Ювентус с два късни гола

Ювентус - Юнайтед
Радостта на Жозе Моуриньо доведе до сериозно покачване на напрежението

Манчестър Юнайтед обърна Ювентус с 2:1 в Торино. И двата гола за гостите паднаха в последните четири минути на двубоя. С огромна заслуга за обрата бе резервата Хуан Мата. Той вкара първия в 86-а минута от пряк свободен удар. Това бе и първо попадение, допуснато от бианконерите през този сезон в Шампионската лига. Мата центрира и за втория гол, при който Алекс Сандро прати топката в собствената си врата.

Роналдо бележи за Ювентус срещу Юнайтед

Юве игра по-добре през големи периоди от времето, а освен това уцели и две греди. Първата бе на Кедира, втората – на Дибала. Все пак бианконерите стигнаха до гола, който търсеха и заслужаваха. Той бе вкаран от Кристиано Роналдо и бе първи за португалеца в Шампионската лига, откакто е в Торино.

Роналдо бележи за 1:0

Роналдо се възползва от отлично центриране на Леонардо Бонучи и с неспасяем шут от воле направи 1:0 в 65-а минута. И тъй като червените дяволи не правеха нищо в атака, изглеждаше, че Юве ще спечели с лекота. Роналдо направи пропуск, но още по-фрапантен бе този на Куадрадо, който от осем метра не уцели вратата.

Десет минути преди края Жозе Моуриньо пусна в игра Хуан Мата и това се оказа печелившият му ход.