Манчестър Юнайтед - Брайтън

Юнайтед обърна Брайтън до 2:1 с късен гол

Манчестър Юнайтед се измъчи, но успя да спечели с 2:1 над Брайтън. Червените дяволи наваксаха гол пасив и стигнаха до успеха с попадение в 83-ата минута.

Трите точки са много важна крачка към участие в Шампионската лига през следващия сезон. Юнайтед е втори с 14 точки пасив от Манчестър Сити. Тимът на Оле Гунар Солскяер обаче има четири точки повече от третия Лестър и 9 повече от четвъртия Челси.

Иначе Брайтън поведе на „Олд Трафорд“ с гол на бившия играч на домакините Дани Уелбек. Той се разписа още в 13-ата минута. Гостите се оттеглиха на почивката с аванс и идея да спечелят за първи път в „Театъра на мечтите“. Не за първи път този сезон обаче червените дяволи направиха обрат, след като се събудиха от летаргията си. Рашфорд изравни след час игра и хубав пас на Бруно Фернандеш. А седем минути преди края Мейсън Грийнууд вкара за 2:1. Той се разписа с глава, след като волето на Погба отскочи високо от терена. Попадението на първо за Грийнууд на „Олд Трафорд“ този сезон.

Друг ключов момент беше решението на Солскяер за заложи на Дийн Хендерсън вместо на Давид де Хеа. Това е седми пореден мач за него като тутуляр. В предишните Де Хеа отсъстваше, но сега испанецът беше пратен резерва.