Дарби Каунти - Манчестър Юнайтед

Юнайтед нямаше проблеми срещу Дарби на Рууни

Манчестър Юнайтед победи убедително Дарби Каунти с 3:0 и се класира за четвъртфиналите на ФА Къп. Мачът се игра на стадион „Прайд Парк“ пред 31 400 зрители.

Новото попълнение на червените дяволи Одион Игало отбеляза два гола в срещата. Бившата звезда на гостите Уейн Рууни бе в състава на домакините през целия мач, но не успя да се разпише. Той имаше два шанса от преки свободни удари, но Ромеро спаси.

Манчестър Юнайтед  имаше известни затруднения в началото на двубоя, но те свършиха в 33-ата минута. Тогава Люк Шоу даде преднина на гостите. Игало удвои аванса в 41-ата и направи комфортни минутите до края. Отново Игало бе точен в 70-ата за 0:3. Така той събра три попадения в два мача като титуляр.

„Докато босът, съотборниците и феновете вярват в мен, ще продължават така. Не ме интересува какво казва някой друг“, заяви Игало.

Съперник на червените дяволи на четвъртфиналите е Норич.