Манчестър Юнайтед - Ливърпул

Юнайтед надви Ливърпул в зрелищно дерби

Манчестър Юнайтед се класира за петия кръг на ФА Къп, след като победи големия си съперник Ливърпул с 3:2. Двата тима направиха зрелищно дерби на „Олд Трафорд“, като червените дяволи бяха по-ефективни в атака и заслужено стигнаха до успеха.

Срещата започна с лек превес на мърсисайдци, които се възползваха от грешка на домакините и вкараха за 0:1. Това се случи в 18-та минута, когато Мохамед Салах преодоля Дийн Хендерсън с прехвърлящ удар. Тимът на Оле Гунар Солскяер изравни след само осем минути. Тогава Мейсън Грийнууд реализира след прецизен дълъг пас на Маркъс Рашфорд.

Юнайтед започна по-уверено втората част и поведе в 48-та минута. Тогава Грийнууд подаде на Рашфорд за 2:1, който се възползва от грешка на Уилямс. Този път мърсисайдци не закъсняха с отговора си. След грешен пас на Единсон Кавани Салах вкара за 2:2 в 58-та минута. В следващите минути гостите доминираха и имаха шансове за нов гол, но не го постигнаха.

Ключовият момент дойде в 78-та минута. Тогава резервата Бруно Фернандеш вкара от свободен удар за 3:2. Кавани пък удари греда след изстрел с глава в края.

Манчестър Юнайтед продължава към петия кръг на ФА Къп, където приема Уест Хем. Начело на чуковете е бившият мениджър на червените дяволи Дейвид Мойс.

Ливърпул пък записа пети пореден мач без победа.