Манчестър Юнайтед
Снимка: twitter.com/manutd

Манчестър Юнайтед разцепи Лийдс с 5:1 на старта

Манчестър Юнайтед разцепи Лийдс с 5:1 на старта на новия сезон във Висшата лига. Герои за червените дяволи на „Олд Трафорд“ бяха Пол Погба и Бруно Фернандеш. Френският халф направи феноменалните четири асистенции – нещо, което само шестима играчи са правили преди него в английския елит. Три от тези асистенции бяха към португалската звезда на Юнайтед, който избухна с хеттрик.

Домакините натискаха здраво и поведоха в 31-ата минута. Тогава Скот Мактоминей намери Погба, който продължи към Бруно Фернандеш и потугалецът вкара за 1:0. В началото на второто полувреме обаче Люк Ейлинг изравни за 1:1.

Равенството обаче се задържа съвсем кратко – в 51-ата минута червените дяволи отново поведоха в резултата. Погба направи втора асистенция, извеждайки Мейсън Гринууд и той се разписа за 2:1. Манчестър Юнайтед вкара трети гол само три минути по-късно. Фернандеш се разписа за втори път след пас на Погба. В 60-ата минута Фернандеш оформи своя хеттрик, измъквайки се от отбраната на Лийдс след прекрасен пас на Линдельоф. Осем минути по-късно Погба пусна успореден пас на голлинията и Фред вкара за 5:1.

Хеттрик е първи за Фернандеш в Юнайтед и едва втори за клуба в последните осем години. Предишният беше на Робин ван Перси срещу Астън Вила през 2013-а.

Четвърт час преди края дебют за червените дяволи направи и Джейдън Санчо. Той дойде на „Олд Трафорд“ от Борусия Дортмунд срещу 85 млн. евро.