Челси - Манчестър Юнайтед
Снимка: twitter.com/chelseafc

Юнайтед измъкна точка от Челси в Лондон

Манчестър Юнайтед направи 1:1 като гости на лидера във Висшата лига Челси. Гостите поведоха с гол на Джейдън Санчо, а Жоржиньо изравни от дузпа. Кристиано Роналдо остана резерва и влезе в игра след почивката.

Челси започна по-добре и Де Хеа трябваше да спасява удари на Зийеш и Хъдсън-Одой. Червените дяволи се бранеха и рядко стигаха до вратата на сините. В 31-ата минута Антонио Рюдигер отправи далечен удар, Де Хеа докосна топката и тя се отби от гредата.

В началото на второто полувреме обаче Юнайтед изненадващо поведе. Джейдън Санчо отне топката след грешка на Жоржиньо и вкара за 0:1. Попадението е първо за него във Висшата лига. Малко по-късно Роналдо влезе в игра на мястото на Санчо.

Натискът на Челси доведе до дузпа за нарушение на Уан-Бисака срещу Тиаго Силва. Жоржиньо се реваншира за грешката си направи 1:1 в 69-ата минута. После Вернер и Зиеш пропуснаха да покачат на 2:1. Малко преди края на вратарят на столичани Едуар Менди подари топката на Фред, но бразилецът не се възползва. В 96-ата минута Рюдигер беше оставен сам в наказателното поле, но стреля в аут.

Челси остава на първо място с 30 точки, една повече от Манчестър Сити и две пред Ливърпул. Юнайтед е осми с 18 точки.

По-рано Манчестър Сити се справи с четвъртия Уест Хем с 2:1. Илкай Гюндоган изведе домакините напред, а в края Фернандиньо вкара втори гол. Фернандьо се беше появил в игра само три минути по-рано. Той не се беше разписвал в елита от октомври 2018-а. Мануел Лансини върна един гол за чуковете в продължението. Победата е десета в 11 мача във Висшата лига за Хосеп Гуардиола срещу Уест Хем.