Юнайтед - Уулвърхемптън

Юнайтед излезе втори с гол в 93-ата минута

Манчестър Юнайтед излъга Уулвърхемптън с 1:0 в 16-ия кръг на Висшата лига. Победното попадение падна в 93-ата минута. С успеха червените дяволи събраха 30 точки и се изкачиха втори. Те имат две точки по-малко от лидера Ливърпул. Уулвс са 12-и в таблицата с 21 точки.

Домакините започнаха по-активно срещата на „Олд Трафорд“, но вълците отвърнаха с няколко точни удара. Най-добрите шансове за гол преди почивката се откриха пред Ромен Саис. Той първо с глава уцели напречната греда, а след това Де Хеа едва спаси удара му. Бруно Фернандеш пък стреля опасно за Юнайтед, но Руи Патрисио изби.

След паузата червените дяволи отправиха още няколко точни удара. Тимът на Нуно Ешпирито Санто пък се прибра назад и рядко застрашаваше Де Хеа. В добавеното петминутно продължение, Фернандеш изпрати дълъг диагонален пас към Маркъс Рашфорд. Английският национал овладя топката, навлезе в наказателното поле и стреля с левия крак. Получи се рикошет, който излъга Патрисио и донесе трите точки на тима на Оле Гунар Солскяер.

Голът беше първи за Рашфорд на „Олд Трафорд“ от юли насам – след 845 минути.