Манчестър Юнайтед изхвърли Барселона от Лига Европа, след като се наложи с 2:1 на „Олд Трафорд“. Първият мач в Испания завърши 2:2. Барса отпада преди осминафиналите в Европа за първи път от 1985 г. насам.
Роберт Левандовски изведе каталунците напред от дузпа в 18-ата минута. Тимът на Шави доминираше до почивката, но не вкара още голове. След паузата Юнайтед игра по-силно и вкара два гола – чрез Фред в 47-ата и Антъни в 73-ата.
Антъни се появи като резерва на почивката на мястото на Вут Вегхорст. Влизането му освободи и повече пространство за Рашфорд по фланга и Барселона не успя да се справи. Голът на Антъни е шести за червените дяволи от резерва в Лига Европа този сезон. Тимът е номер едно по този показател в турнира.
Напред продължават още Унион Берлин и Рома. Унион се справи с Аякс с 3:1, като първият мач в Амстердам завърши 0:0. Рома пък надви Залцбург с 2:0 в Рим. Първият мач в Австрия завърши 1:0.