Юнайтед - ЛАСК

Юнайтед и Интер продължават напред в Лига Европа

Манчестър Юнайтед и Интер се класираха за четвъртфиналите на Лига Европа. Червените дяволи победи с 2:1 ЛАСК в реванша и продължават напред с общ резултат 7:1. Интер пък надви Хетафе с 2:0 в първия осминафинал на неутрален терен.

Оле Гунар Солскяер пусна експериментален състав в реванша на „Олд Трафорд“, така че не бе учудващо, че първото полувреме беше доста скучно. ЛАСК обаче поведе след паузата, което накара Юнайтед да се разиграе. Вайзингер направи 0:1 в 55-ата минута, но само две по-късно Лингард изравни. Малко преди края Марсиал вкара за 2:1. Асистенциите и за двете попадения бяха на Мата. Следващият съперник на червените дяволи е Копенхаген.

Интер надви Хетафе с 2:0 в Кьолн, като и двете попадения бяха вкарани от играчи, минали през Висшата лига. Ромелу Лукаку направи 1:0 в 33-ата минута, Кристиан Ериксен се разписа за 2:0 в 83-ата. Ериксен вкара гола си само минута, след като се появи на терена като резерва. Хетафе имаше повече удари – 17, но само два бяха точни.