Юнайтед - Сити

Юнайтед и Сити направиха 0:0 в дербито на Манчестър

Дербито на Манчестър между Юнайтед и Сити не излъчи победител. Двата тима направиха 0:0 на „Олд Трафорд“ в 12-ия кръг на Висшата лига. Което беше логично на фона на предпазливата и не особено качествена игра.

Червените дяволи влязоха по-агресивно и настъпателно, но рядко достигаха до опасности пред вратата на Едерсон. От страна на Сити най-доброто положение се откри пред Рияд Марез. Той остана в чиста позиция срещу Де Хеа след пас на Де Бройне, но вратарят спаси. Това всъщност беше и един от едва четирите точни удара в дербито.

След почивката Юнайтед получи право да изпълни дузпа. ВАР обаче я отмени заради засада на Маркъс Рашфорд при изграждането на атаката. Силните минути на домакините бяха последвани от две-три добри атаки на Сити. Де Бройне имаше добро положение, но стреля в аут. В класирането Юнайтед остава с точка пред съперника – 20 на 19. Тимът на Оле Гунар Солскяер е седми, този на Пеп Гуардиола – осми.