Бърнли - Юнайтед

Юнайтед и Сити продължават в Карабао Къп

Носителят на трофея Манчестър Сити, Манчестър Юнайтед, Евертън и Нюкасъл се класираха за четвъртфиналите на Карабао Къп.

Юнайтед постигна лесен успех при гостуването си на Брайтън с 3:0. Двубоят беше повторение на драматичния сблъсък на „Амекс Стейдиъм“ само преди дни. Тогава тимът на Оле Гунар Солскяер измъкна победа с 3:2 с гол в 100-ата минута. Сега и двата отбора излязоха с променени състави, което улесни гостите. Мактоминей откри в 44-та минута след центриране на Хуан Мата. Това беше първи гол за него през сезона. Самият испанец покачи на 2:0 през втората част. Той вкара след асистенция на новото попълнение Дони ван де Беек. До края Пол Погба вкара за 0:3.

Евертън продължи с великолепното си представяне, записвайки шеста победа във всички турнири. Този път жерта на тима на Карло Анчелоти беше Уест Хем. Доминик Калвърт-Люин отбеляза нов хеттрик, след като постигна първия в кариерата си 5:2 над Уест Бромич. Така той вече има осем гола през сезона. Ричарлисон вкара още за Евертън, а Снодграс – за чуковете.

Носителят на трофея Манчестър Сити надигра Бърнли като гост с 3:0. Стърлинг вкара два гола за Сити – първи за него през сезона. После се разписа и новото попълнение Феран Торес.

Нюкасъл се измъчи срещу непретенциозния Нюпорт. Свраките спечелиха след 1:1 в редовното време и 5:4 след изпълнение на дузпи.