Юнайтед и Арсенал направиха лудо 2:2 на „Олд Трафорд“

Юнайтед - Арсенал
Лаказет бележи за 1:2

Манчестър Юнайтед и Арсенал направиха лудо 2:2 на „Олд Трафорд“. Артилеристите на два пъти повеждаха, но червените дяволи изравняваха веднага.

През първото полувреме и двата тима бяха предпазливи. Столичани все пак откриха резултата чрез Шкодран Мустафи. Той засече центриране от корнер, като след удара му топката мина през ръцете на Де Хеа. А технологията на голлинията отсъди попадение. Авансът обаче издържа само четири минути. Андер Ерера центрира, а Марсиал се разписа отблизо за 1:1

Тайсън Фюри се разхожда на почивката с шал на Юнайтед

На почивата на терена излезе Тайсън Фюри, който бе специален гост на „Олд Трафорд“. Боксьорът се разходи с шал на Манчестър Юнайтед и това явно вдъхнови двата тима. След паузата те си разменяха великолепни атаки, но нито един не успя да нокаутира съперника.

Арсенал пак поведе в 68-а минута. Резервата Лаказет се измъкна от защитниците след грешка на Маркос Рохо и вкара за 1:2. Този път авансът обаче издържа само 74 секунди. Веднага след подновяването на играта Колашинац и Лено сбъркаха, а Джеси Лингард реализира за 2:2. Това бе първият му гол за червените дяволи през сезона.

В последните 20 минути и двата тима имаха положения, но не се стигна до нов гол. Две попадения за Арсенал в края бяха отменени правилно от рефера заради нарушение и засада.