Уулвс - Юнайтед

Юнайтед пропусна дузпа и трите точки срещу Уулвс

Уулвърхемптън и Манчестър Юнайтед завършиха 1:1 в последната среща от втория кръг на английската Висша лига. Това е четвърти пореден мач за червените дяволи без победа над вълците.

Червените дяволи откриха резултата чрез Антони Марсиал в 27-та минута. Това бе 50-ият му гол за клуба. И едва един от трите точни удара преди почивката. През втората част с красив гол от далечна дистанция на Рубен Невеш възстанови равенството. Малко след това Пол Погба пропусна дузпа, отсъдена за нарушение срещу него.

Юнайтед имаше категорично игрово предимство през първото полувреме, макар че положенията пред двете врати бяха малко. На почивката Нуно Ешпирито Санто направи офанзивна смяна с включването на Адама Траоре и това раздвижи домакините. Уулвърхемптън вдигна оборотите и тогава падна голът на Невеш. Той стреля от границата на наказателното поле, топката се отби в горната греда и влезе във вратата.

Погба пак изпуска дузпа за Юнайтед

Кулминацията на двубоя дойде малко след това, когато гостите получиха дузпа за нарушение срещу Пол Погба. Именно французинът застана зад топката, но силният му шут бе спасен от Руи Патрисио. Това бе четвърта дузпа, изпуснаха от Погба от началото на миналия сезон. Преди седмица пък Рашфорд вкара от бялата точка при 4:0 над Челси.

Така Уулвс записа второ поредно равенство. Тимът на Оле Гунар Солскяер пък взе четвърта точка.