Манчестър Юнайтед - Манчестър Сити

Юнайтед взе дербито на Манчестър

Манчестър Юнайтед спечели с 2:0 градското дерби с Манчестър Сити. Така червените дяволи записаха дубъл над шампиона на Англия. Това се случва за първи път от 10 години насам. Освен това те доближиха Ливърпул на две победи от титлата.

Антони Марсиал откри в 30-ата минута. Той вкара след пряк свободен удар, изпълнен от Бруно Фернадеш. Вратарят Едерсон обаче също не се намеси много убедително. Малко по-късно домакините трябваше да получат дузпа. Реферът Майк Райли обаче реши, че Фред е симулирал и му показа жълт картон, а ВАР не се намеси.

През второто полувреме Серхио Агуеро изравни, но попадението беше отменено заради засада. След това Фоудън можеше да вкара за 1:1, но Де Хеа спаси.

В шестата минута на добавеното време Скот Мактоминей вкара за 2:0. Той се възползва от това, че Едерсон хвърли директно топката в краката му.

С трите точки Юнайтед се изкачи на пето място. Червените дяволи имат 45, четвъртият Челси – 48. Петото място обаче може да е достатъчно за място в Шампионската лига, ако Сити загуби обжалването на наказанието си.