Брентфорд - Манчестър Юнайтед
Снимка: twitter.com/manutd

Юнайтед би Брентфорд, Тотнъм постави рекорд

Манчестър Юнайтед спечели с 3:1 визитата си на Брентфорд, за да продължи да преследва място в Топ 4. Тимът на Ралф Рангник направи ужасно слабо първо полувреме, но се преобрази след почивката. И трите гола за Юнайтед вкараха юноши на клуба.

Антони Еланга откри в 55-ата минута след пас на Фред. Седем по-късно Грийнууд покачи на 0:2, а в 77-ата минута Рашфорд вкара за 0:3. Асистенциите за втория и третия гол бяха на Бруно Фернандеш. В края Тони намали на 1:3.

Победата е под номер 300 за червените дяволи като гост във Висшата лига. Те станаха първият тим с подобно постижение.

Малко по-рано Тотнъм постави нов рекорд на Висшата лига за късен обрат. Шпорите падаха с 1:2 до 94:52 минута, но спечелиха с 3:2 визитата си на Лестър. Двата късни гола бяха дело на резервата Стевен Берхвайн. Преди това Лестър беше на път да нанесе първа загуба на Антонио Конте след завръщането му във Висшата лига. Берхвайн обаче изравни в 95-ата минута след пас на Дохърти. А в 97-ата заобиколи Шмайхел и вкара за 2:3.

Но и преди това мачът предложи великолепно зрелище. Тотнъм нападаше, а Лестър вкара с първия си точен удар в 24-ата минута чрез Дака. Хари Кейн обаче изравни точно преди почивката. Преди това той удари греда, а и негов удар беше избит от голлинията. Мадисън вкара за 2:1 в 76-ата минута, но накрая лисиците се оказаха излъгани.

Тотнъм е пети с 36 точки – една по-малко от четвъртия Уест Хем. Арсенал е шести с 35 точки, колкото има и Манчестър Юнайтед. Тотнъм е и с мач по-малко от Арсенал, два по-малко от червените дяволи и три по-малко от Уест Хем.