Юнайтед изхвърли Арсенал от ФА Къп

Арсенал - Юнайтед

Mанчестър Юнайтед отстрани Арсенал от турнира за 3:1 след 3:1 в Лондон. Така червените дяволи продължиха серията си под ръководството на Оле Гунар Солскяер. Победата бе осма поред за норвежеца начело и класира тима за осминафиналите.

Алексис Санчес и Джеси Лингард дадоха добра преднина на отбора си с два бързи гола. Санчес имаше проблеми, откакто смени „Емиратс“ с „Олд Трафорд“, но наказани бившия си тим. Той бе изведен от Лукаку и с лекота мина покрай Петер Чех, за да направи 0:1 в 31-а минута. Две минути по-късно отново Лукаку създаде гола, с който гостите поведоха с 0:2.

Санчес не празнува след гола си
Безуспешен натиск на Арсенал

В добавеното време на първата част Пиер Емерик Обамеянг намали. Това събуди артилеристите и те натиснаха здраво след паузата. Най-добрият шанс за изравняване се откри пред Рамзи. Неговият шут обаче бе спасен от Серхио Ромеро.

Каузата на домакините не бе подпомогната и от контузиите на двамата централни защитници. И Сократис, и Косиелни напуснаха принудително заради травми. А в края резервата Антони Марсиал се разписа за 1:3 в полза на Юнайтед.

Арсенал- Юнайтед
Сократис лежи контузен

Заради различни причини реферът даде десет минутно продължение, но столичани не стигнаха до нищо и в него.