Евертън - Юнайтед, Кавани

Юнайтед се върна към победите с 3:1 над Евертън

Манчестър Юнайтед спечели след три поредни срещи без успех, след като победи Евертън с 3:1. Мениджърът на червените дявол“ Оле Гунар Солскяер беше под сериозно напрежение преди двубоя на „Гудисън Парк“ след двете поредни загуби от Арсенал и Истанбул Башакшехир в последната седмица, но тимът му успя да стигне до победата след обрат.

Карамелите успяха да поведат в 19-та минута. Тогава след грешка на Линдельоф, Бернард получи топката на границата на наказателното поле и с точен изстрел преодоля Де Хеа, който се намеси неубедително с оглед слабия изстрел на бразилеца.

Юнайтед отговори подобаващо и шест минути по-късно изравни със страхотен удар с глава на Бруно Фернандеш. Той засече добро центриране на Люк Шоу отляво. В 32-та минута обратът беше завършен след нов гол на Фернандеш. Португалският национал центрира към Маркъс Рашфорд, той не уцели топката, тя срещна гредата и влезе във вратата. Това беше 13-о попадение за Фернандеш във Висшата лига. Десет от тези голове са във визити.

След почивката гостите се отбраняваха умело, а тимът на Карло Анчелоти не стигна до чисто голово положение. Крайното 3:1 беше оформено от резервата Единсон Кавани. Той откри головата си сметка за клуба в 95-та минута след асистенция на Фернандеш.

Манчестър Юнайтед, който все още няма победа у дома във Висшата лига от началото на сезона, взе третото си поредно гостуване. Тимът има вече 10 точки и е 13-и в класирането. Евертън записа трето поредно поражение и остава пети с 13 точки.