Манчестър Юнайтед - Арсенал
Снимка: twitter.com/manutd?

Юнайтед сложи край на серията на Арсенал

Mанчестър Юнайтед нанесе първа загуба на лидера във Висшата лига Арсенал. Червените дяволи играха отлично и надделяха с 3:1 на „Олд Трафорд“. Успехът е едва втори за тима в последните осем срещи с артилеристите.

Тимът на Ерик тен Хаг записа четвърта поредна победа след двете загуби на старта. С 12-те си точки Юнайтед се изкачи на пето място в класирането. Арсенал остава лидер с 15 точки след петте победи на старта.

Червените дяволи вкараха и трите си гола след контраатаки. Новото попълнение Антъни вкара в 35-ата минута за 1:0. Букайо Сака изравни час след началото, но последваха още два гола за домакините. Маркъс Рашфорд беше точен в 66-ата и 75-ата минута. Той всъщност асистира и за първото попадение.

Иначе през първото полувреме ВАР отмени гол на Мартинели за Арсенал. „Можехме да спечелим, но не го направихме, защото в някои моменти не бяхме дисциплинирани. Освен това изпуснахме много шансове за гол. А и не играхме достатъчно смело“, каза мениджърът на столичани Микел Артета.