Манчестър Юнайтед, Кавани
Снимка: twitter.com/manut

Юнайтед прекъсна лошата серия с 3:0 над Тотнъм

Манчестър Юнайтед победи с 3:0 Тотнъм и сложи край на серията си от четири мача без успех. В предишните четири срещи червените дяволи имаха три загуби и реми. Освен това преди седмица тимът падна с унизителното 0:5 от Ливърпул.

Юнайтед стигна до победата с голове на Кристиано Роналдо, Единсон Кавани и Маркъс Рашфорд. Роналдо откри в 39-ата минута, след като засече центриране на Бруно Фернандеш. Португалцът не се беше разписвал в елита от шест седмици. Преди това попадение на Тотнъм беше отменено правилно заради засада.

В началото на второто полувреме португалецът отново прати топката в мрежата. ВАР обаче показа засада и резултатът остана 0:1. В 64-ата минута обаче нищо не можеше да помогне на Тотнъм. Роналдо изведе Кавани и той покачи на 0:2. Десет минути преди края Маркъс Рашфорд сложи точка на спора след пас на Неманя Матич.

С успеха Юнайтед изпревари Тотнъм в класирането. Тимът на Оле Гунар Солскяер има 17 точки, шпорите остават с 15. Феновете си го изкараха със скандирания срещу мениджъра Нуно Еспирито Санто и президента на клуба Даниел Леви.