Севиля, Манчестър Юнайтед, Санчес, Хесус Навас
Сблъсък между Хесус Навас и Алексис Санчес

Манчестър Юнайтед удържа 0:0 във визитата си на Севиля

Манчестър Юнайтед и Севиля направиха 0:0 в първи мач от осминафиналите в Шампионската лига. Червените дяволи не играха особено силно, но постигнаха добър резултат. Тимът на Винченцо Монтела пък трябва да съжалява за изпуснатите си положения, защото на „Олд Трафорд“ ще е по-трудно.

Това беше първи сблъсък между съперниците в историята, като за домакините в стартовия състав се върнаха капитанът Серхио Ескудеро, Евер Банега и Луис Муриел. Гостите започнаха без Погба, но пък титуляри бяха вратарят Де Хеа, Ерера и капитанът Антонио Валенсия. Севиля започна много настоятелно и бързо стигна до три положения. Юнайтед обаче се окопити и след 10-ата минута изравни играта. Това не се промени и след контузията на Ерера, който бе сменен в 19-а минута от Погба. Дори напротив – Лукако стигна до отлична възможност, но не успя да реализира отблизо. До края на полувреме Севиля имаше по-добрите положения, като само намесата на Де Хеа не позволи на Луис Муриел да направи 1:0. Нападателят стреля с глава от седем метра, но вратарят изби.

Севиля, Юнайтед, Луис Муриел
Отчаянието на Луис Муриел
Де Хеа се доближи до рекорда си

След почивката ситуацията на терена не се промени особено – Севиля опитваше да напада, но в повечето случаи добре подреденият отбор на Юнайтед се справяше с атаките. Испанците отправиха общо 25 удара срещу едва шест за съперника си, но малко от тях бяха наистина опасни. Де Хеа пък записа 19-а суха мрежа през този сезон. Най-доброто му постижение за червените дяволи е 20 мача без допуснат гол.