22 тона опасен черен дроб внос от Италия е бил внесен контрабандно у нас, съобщи МВР.
Служителите на Центъра за противодействие на контрабандата и контрол на движението на рискови стоки и товари в ГДБОП са открили стоката на паркинг в близост до Митница Пловдив. Тя е пристигнала у нас натоварена в обявена за международно издирване композиция с британски регистрационен номер.
Шофьорът на превозното средство е 56-годишен мъж, с българско и турско гражданство.
22-та тона замразен черен дроб е трябвало да бъде унищожен в Италия по разпореждане на местните власти. Не се съобщава за причината, която го прави негоден за консумация.
От МВР уточняват, че вчера служители на Агенция „Митници“ и Българската агенция за безопасност на храните са предприели административни мерки по изземване и унищожаване на стоката в екарисаж. За случая е уведомена Окръжна прокуратура – Пловдив.