Херта - Унион
Снимка: twitter.com/fcunion_en

Унион взе драматично дербито с Херта

Унион спечели берлинското дерби с Херта и се класира за четвъртфиналите за купата на Германия. Железните триумфираха след 3:2 на „Олимпиащадион“.

Унион започна по-силно и още в 11-ата минута Фоглзамер вкара за 0:1 след пас на Крузе. Въпреки натиска на Херта този резултат се запази до почивката.

Втората част започна драматично – с три попадения за десет минути, като две от тях бяха автоголове. В 50-ата минута Щарк направи 0:2, но четири по-късно Рани Кедира върна услугата за 1:2. Херта обаче не успя да се зарадва много на автогола, защото Робин Кнохе вкара за 1:3 в следващата атака. Все пак синьо-белите натиснаха, но Унион удържа до края. Чак в 95-ата минута Сердар направи 2:3, но за повече нямаше време.

По-рано втородивизионния Хановер изхвърли Борусия Мьонхенгладбах след 3:0. Преди два месеца Гладбах унижи Байерн с 5:0. Сега обаче Борусия нямаше шанс. 19-годишният Максимилиан Байер вкара два гола за Хановер – по един в началото на всяко полувреме. Между неговите попадения се разписа и Керк от дузпа.

Напред продължават още Фрайбург и Лайпциг, които се превърнаха във фаворити за трофея. Фрайбург взе визитата си на Хофенхайм с 4:1, докато Лайпциг се справи с Ханза Росток след 2:0.