Байерн - Унион

Унион спря Байерн, Лайпциг разнищи Вердер

Унион спечели историческа точка срещу Байерн в Мюнхен. Столичани измъкнаха 1:1 от шампиона в мач от 28-я кръг на Бундеслигата.

Първият мач между двата тима в Берлин също завърши 1:1. Така Унион стана първият отбор, който не загуби мач срещу Байерн този сезон. Още само един може да го направи – Борусия Мьонхенгладбах, който победи шампиона с 3:2 и още не е гостувал в Мюнхен.

През първото полувреме на „Алианц Арена“ почти нямаше чисти положения. Най-доброто се откри пред, но нападателят на Унион Бюлтер пропусна. След почивката Байерн натисна и в 68-ата минута Мусиала вкара за 1:0. Ингвартсен обаче изравни за железните пет минути преди края.

Лайпциг разнищи Вердер

Авансът на Байерн на върха беше намален до пет точки, след като вторият Л:айпциг победи Вердер с 4:1. Дани Олмо откри в 23-ата минута, а до края на първото полувреме Сьорлот се разписа на два пъти за 0:3. Рашица върна един гол за Вердер след час игра, но Забицер направи 1:4 малко по-късно. Победата е пета поредна като гост за Лайпциг. Зелените пък нямат пълен успех вече четири кръга и са все по-близо до опасната зона.

Айнтрахт победи Волфсбург с 4:3

В сблъсъка между четвъртия Айнтрахт и третия Волфсбург домакините се наложиха с 4:3. Баку изведе гостите напред още в шестата минута. После Камада и Йович обърнаха резултата до 2:1. Вегхорст изравни в първата атака след паузата – 2:2. Андре Силва и Дурм покачиха на 4:2 още до 61-ата минута. Тута си вкара автогол пет минути след това, но натискът на вълците до края не доведе до изравняване. Така Айнтрахт се доближи на точка от Волфсбург – 53 срешу 54. Лайпциг има 60, Байерн – 65.

В последния ранен мач днес Борусия Мьонхенгладбах измъкна точка, макар че игра 80 минути с човек по-малко. Гладбах стигна до 2:2 във визитата си на Херта в Берлин. Гостите останаха с човек по-малко в 13-та минута. Тогава беше изгонен вратарят Зомер за нарушение срещу Кордоба. Аскасибар откри за столичано, но Плеа и Щиндл обърнаха до 1:2. Малко след началото на втората част Кордоба вкара за 2:2.