Щутгарт - Унион

Унион изпусна Щутгарт в плейофа на Бундеслигата

Унион изпусна да победи в гостуването си Щутгарт в плейофа за попълване на Първа и Втора Бунеслига. Столичани стигнаха до 2:2, но имаха още четири отлични положения за гол. Всичките се откриха пред Себастиан Андерсон, но вратарят Цийлер спаси ударите му.

Бързи голове в края на полувремето

Домакините откриха в края на първата част чрез Кристиан Гентнер. Това бе първият гол на капитана на Щутгарт през сезона. Той получи хубав пас от Анастасиос Донис, който пробяга 60 метра с топката в крака. Само 88 секунди по-късно обаче гостите изравниха чрез Сюлейман Абдулахи. Той получи топката от Себастиан Андерсон, излъга Инсуа и след рикошет вкара за 1:1.

Гомес бележи за 2:1

Марио Гомес влезе в игра на почивката и малко по-късно вкара за 2:1. Той пробяга 50 метра с топката, стреля извън наказателното поле и след рикошет топката влетя в мрежата. Гостите обаче изравниха 20 минути преди края. Кристофър Тремел центрира от корнер, а Марвин Фридрих вкара с глава. Това бе първи гол за защитника през сезона, макар че той няма изпусната минута.

Унион е без двама в реваншаю

Двама от играчите на столичния тим обаче ще са наказани за реванша в понеделник. Това са титулярният капитан Феликс Кроос и вторият такъв Тремел. Железните никога не са играли в Първа Бундеслига. Те се опитват да станат 56-ият отбор в историята на елита на Германия. „Според мен това е нелепо – да важат картоните им от редовния сезон. Но ще се справим и без тях“, каза треньорът Урс Фишер.

Под въпрос е и вратарят на Унион Гикиевич. „Нормално е след такива 90 минути да има играчи с проблеми. Сигурен съм, че той ще е готов за понеделник“, добави треньорът.