Унион - Херта
Снимка: twitter.com/fcunion_en

Унион пак наказа Херта в дербито на Берлин

Унион спечели дербито на Берлин срещу Херта за четвърти пореден път. Сблъсъкът се игра нетипично рано за сезона в Бундеслигата, но това не попречи на железните да триумфират с 3:1. Загубата е втора поред за сините, които отпаднаха от Айнтрахт Брауншвайг за купата.

Резултатът на „Старото лесничейство“ беше открит от Джордан Сибачу в 32-та минута. Той вкара третия си гол в също толкова мачове. В началото на втората част Яник Хаберер изведе Шералдо Бекер и той направи 2:0. Именно Бекер асистира за първия гол. Натискът на Унион продължи и в 56-ата минута Робен Кнохе направи 3:0. Той беше точен с глава след центриране на Кристофер Тримел. До края Херта успя само да върне един гол чрез Доди Лукебакио.

В друго дерби от кръга – на Северна Германия – Волфсбург и Вердер завършиха 2:2. Лукас Нмеча (11′) и Джошуа Гилавоги (86′) вкараха за вълците, а Никлас Фюлкруг (21′) и Леонардо Битенкурт (23′) за бременци. За Вердер неизползвана резерва остана младежкия национал Илия Груев.

В Мьонхенгладбах Фарке и Брайтенрайтер дебютираха в Бундеслигата като треньори на новите си тимове. Борусия спечели с 3:1 срещу Хофенхайм, улеснен и то червения картон на Пош още в 19-ата минута.