Унион - Лайпциг

Унион падна с 0:4 в дебюта си в Бундеслигата

Унион падна с 0:4 от Лайпциг в историческия си първи мач в Бундеслигата. Тимът от Берлин стана 56-я участник в елита на Германия в 57-я сезон на Бундеслигата.

Гостите, водени за първи път от Юлиан Нагелсман, играха много умно и разумно и изпуснаха още няколко чисти положения. Над всички в двубоя бе Марсел Забицер. Той вкара един гол и асистира за останалите три. Любопитно е, че през миналия сезон австрийският национал имаше участие едва в седем попадения.

Резултатът бе открит в 16-а минута от Марсел Халстенберг. Това бе и първи точен удар за гостите в двубоя. С втория Лайпциг пак прати топката в мрежата. Попадението обаче бе отменен заради игра с ръка на Поулсен. Все пак вторият гол падна в 32-ата минута. Тогава Халстенберг изведе Забицер и той вкара с хубав удар от границата на наказателното поле. В 41-ата минута Лайцип реши всичко в сблъсъка на отборите от Източна Германия. Тогава Унион бе хванат неподготвен след тъч и Вернер вкара за 0:3.

След почивката резервата Нкунку имаше три положения. Той вкара първото за 0:4, после удари греда и в третия случай не успя да преодолее вратаря Гикиевич.

Айнтрахт удари Хофенхайм с гол от съблекалнята

По-рано през деня Айнтрахт Франкфурт победи Хофенхайм с 1:0 на „Комерцбанк Арена“. Домакините поведоха още в 36-ата секунда. Тогава Мартин Хинтерегер се разписа с изстрел от воле след центриране отляво на Костич.

Малко преди почивката Хофенхайм изравни чрез Гайгер. Попадението обаче бе отменено след консултация с ВАР-системата заради засада на Руп.